Koronavírus opatrenia

Čiastočné uvoľnenie korona opatrení od 19.04.2021

Ministerstvo zdravotníctva SR spolu s predsedom vlády Eduardom Hegerom po poslednej analýze vývoja pandemickej situácie v SR dňa 13.04.2021 avizovali, že na základe kritérií schváleného COVID automatu prechádza celá Slovenská republika od 19.04.2021 do lepšej, 3. fázy varovania, s čím súvisí aj čiastočné uvoľňovanie prijatých opatrení.

Najvýznamnejšími zmenami sú:

  • otvorenie obchodov a služieb – max 1 zákazník na 15 m2;
  • firmy / podniky a organizácie – odporúčaný home-office (doteraz bol nariadený);
  • ubytovacie zariadenia – max 2 osoby na izbe, bez reštauračných služieb;
  • bazény a plavárne – otvorené pre max 6 osôb;
  • cestovanie povolené aj mimo okres – v rámci návštevy prírody.

Čiastočne sa teda uvoľňujú opatrenia najmä pre podnikateľov podnikajúcich v oblasti predaja tovaru, v oblasti poskytovania služieb a v oblasti poskytovania ubytovania. Naopak, zatiaľ sa nič nemení pre podnikateľov v gastro biznise, ktorí budú musieť počkať do ďalšej fázy, kde by sa mali podľa COVID automatu otvoriť aj terasy reštaurácií.

Vláda zatiaľ neavizovala, či zruší aj nočný zákaz vychádzania alebo povinné nosenie FFP2 respirátorov namiesto rúšok, na tieto informácie si teda musíme počkať a pravdepodobne o nich budú informovať v priebehu najbližších dní.

Pre lepší prehľad vám prinášame opatrenia priamo z COVID automatu, týkajúce sa aktuálneho stupňa varovania, ktorý bude platiť minimálne v období 19.04.2021 – 25.04.2021: